Project management tools en software

Op deze pagina maak ik voor jou een overzicht van meerdere project management software en tools en hun functionaliteiten. Door reviews, gebruikerservaringen, voorbeelden en kosten te delen help ik jou de beste keuze te maken. Ook zal ik toelichten welk doel een bepaalde tool dient.

Als voorbeeld zijn Google Workspace en Teams 365 handiger om bestanden te delen en te communiceren, maar zijn Trello of Asana handiger om overzicht van voortgang te hebben.

Inhoudsopgave

Beste Project Management Software

Gebruikersaantallen in 2022

In elk bedrijf worden softwareoplossingen gebruikt om het werken makkelijker, overzichtelijke en efficiënter te maken. Project Management tools kunnen daarbij helpen. Ik heb voor jou op een rijtje gezet welke softwareoplossingen het meest gebruikt worden en zal dit overzicht up-to-date houden. (Laatste update februari 2022).

Gebruikersaantallen zijn relevant. Namelijk, als meer mensen bekend zijn met een programma, dan hebben ook meer mensen ervaring met een programma. Als meer mensen ervaren zijn met 1 oplossing wordt samenwerken makkelijker, en zal adoptie sneller gaan. Adoptie van software kan tegenvallen zijn en daarom is het prettig als veel mensen al de juiste ervaring hebben.

NaamBedrijven met betaalde licenties wereldwijdGebruikers wereldwijdGebruikers Nederland (schatting)
Google Workspace6.000.0002.600.0005.850.000
Microsoft Teams500.000250.000.000562.500
Trello152.50050.000.000112.500
Monday.com152.048(niet bekend)(niet bekend)
Basecamp120.00016.000.00036.000
Asana114.00030.000.00067.500
ClickUp85.0004.000.0009.000
Jira65.00010.000.00022.500
Wrike20.0002.300.0005.175
TeamGantt(niet bekend)1.000.0002.250

Bronvermelding

De gebruikersaantallen van project management tools zijn publiekelijk beschikbaar in jaarverslagen en vergelijkbare publicaties. Wanneer een waarde ontbreekt is er geen publieke informatie te vinden over gebruikersaantallen. Deels zijn de aantallen subjectief, ingeschat door analisten en media. De bronvermelding van bovenstaande tabel is te vinden in de volgende lijst.

Om op Nederlandse schattingen van gebruikersaantallen te komen is het aandeel van Nederland op de wereldwijde bevolking doorgerekend (0,225%).


Alle Project Management Software (in abc)

In het volgende overzicht heb ik de belangrijkste eigenschappen bekende tools voor je op een rijtje gezet. Ook deel ik mijn argumentatie, en kan je blog artikelen over deze softwareoplossingen vinden. Hopelijk helpt het jou bij het maken van de juiste keuze.

Asana logo 200

Asana (software)

Eenvoudig, taakgericht samenwerken.

Direct aanschaffen bij:

asana.com
Laatste update op: 13 november 2022 - 16:28

Basecamp logo 200

Basecamp (software)

Een verzamelplek voor álle taken.

⭐ $50 korting via Manageproject.nl ⭐

Direct aanschaffen bij:

basecamp.com

ClickUp logo 200

ClickUp (software)

Zij vinden zelf dat ClickUp een alles-in-1 oplossing is. Ik vind dat ClickUp met name sterk is in het overzichtelijk houden van taken, documenten en communicatie. Maar dan ook héél sterk.
⭐ Favoriet van Manageproject.nl ⭐

Direct aanschaffen bij:

clickup.com
Laatste update op: 9 juni 2023 - 11:33

Google Workspace logo 200

Google Workspace (software)

Dé alles-in-1-oplossing voor bedrijven.
⭐ Favoriet van Manageproject.nl ⭐

Direct aanschaffen bij:

google.com
Laatste update op: 13 november 2022 - 16:28

Jira Software logo 200

Jira (software)

De beste oplossing voor software development.

Direct aanschaffen bij:

atlassian.com
Laatste update op: 13 november 2022 - 16:28

Microsoft Teams 365 logo 200

Microsoft Teams (software)

Een geweldige alles-in-1-oplossing voor bedrijven.

Direct aanschaffen bij:

microsoft.com
Laatste update op: 13 november 2022 - 16:28

Monday.com logo 200

monday.com (software)

Meer dan een project management tool. Door meer dan 200 templates ook thuis in Sales, CRM, Marketing en meer.
⭐ Favoriet van Manageproject.nl ⭐

Direct aanschaffen bij:

monday.com
Laatste update op: 13 november 2022 - 16:31

TeamGantt logo 200

TeamGantt (software)

De beste grafische weergave van jouw projecten.

Direct aanschaffen bij:

teamgantt.com

Trello logo 200

Trello (software)

Laagdrempelig taken en bestanden weergeven.
⭐ Favoriet van Manageproject.nl ⭐

Direct aanschaffen bij:

trello.com
Laatste update op: 13 november 2022 - 16:29

Wrike logo 200

Wrike (software)

Een duidelijk, eenvoudig overzicht van taken en lopende zaken.

Direct aanschaffen bij:

wrike.com

Mis je een oplossing in het overzicht? Laat het mij weten op de contactpagina zodat ik kan overwegen of de tool bij de bezoekers van Manageproject.nl past. Ik hoor graag van je.


Gratis Project Management Tools

Vrijwel elke softwareoplossing heeft een gratis trial of proefperiode waarin je kan kennismaken. In de tabel hieronder heb ik een overzicht gemaakt van wat je wel en niet kan in de gratis versie van project management tools.

NaamFunctionaliteiten gratis versieBeperkingen gratis versie
AsanaTaak- en bestandsbeheer tot 15 gebruikers, integraties met andere softwareGeen extra weergaves van taken, analyse en geavanceerde functies
Basecamp3 projecten, 20 gebruikers, 1 GB opslagBeperkt aantal projecten en personen, 30 dagen trial
ClickUpTaak- en bestandsbeheer tot 100 MBGeen extra weergaves van taken, analyse en geavanceerde functies
Google WorkspaceAlle functionaliteiten, 15 GB opslag, videobellen tot 60 minAdvertenties in Gmail
Jira (software)Taakbeheer tot 10 personen in jouw omgeving, 2 GB opslag1 website mogelijk, geen geavanceerde functionaliteiten
Microsoft TeamsChat, 5 GB opslag, videobellen tot 60 minuten en 100 deelnemersGeen Microsoft Office
Monday.comTaak- en bestandsbeheer tot 2 gebruikersGeen integraties, analyse en geavanceerde functies. Tot 200 taken.
TeamGanttTaakbeheer voor 1 project, 3 gebruikers, 60 takenGeen extra weergaves van taken, analyse en geavanceerde functies
TrelloTaak- en bestandsbeheer tot 10 borden (projecten)Geen integraties, analyse en geavanceerde functies
WrikeTaak- en bestandsbeheer tot 2 GB, integraties met andere softwareGeen extra weergaves van taken, analyse en geavanceerde functies

Wat zijn Project Management Tools?

Project Management Tools & Software zijn oplossingen die je leven als project manager kunnen vergemakkelijken. ‘Tools’ en ‘Software’ betekenen hetzelfde. Het zijn geautomatiseerde oplossingen die handmatig werk slimmer, beter of sneller kunnen doen. Tools kunnen je helpen met het vinden van overzicht, het stroomlijnen van administratie of het opvolgen van taken. Door informatie op te slaan in tools hoef je daarnaast minder zelf te onthouden, en zal je minder fouten maken. Tot slot wordt het delen van informatie en bijlagen makkelijker gemaakt met project management tools.

Project Management Software gebruikersaantallen
Project Management tools helpen je overzicht te krijgen

Tools zijn softwareoplossingen en bij software hoort innovatie. De innovatie en ontwikkeling van tools gaat razendsnel. Door regelmatig nieuwe blogposts te maken zal ik je op de hoogte houden van nieuwe features en toepassingsmogelijkheden. Hiervoor struin ik zelf ook regelmatig blogs en nieuwsbrieven af, zodat jij dat niet meer hoeft te doen.

Andere Tools en Software

Mocht je op zoek zijn naar andere programma’s, kijk dan ook zeker even op mijn algemene tools en software pagina.

Plaats een reactie